Pojízdná terénní poradna Justýna

O úroveň výš

Přes prázdniny jsme poskytli služby 101 ženám bez přístřeší nebo v obtížné sociální situaci. Poskytli jsme sociální a právní poradenství i humanitární podporu (hygienické prostředky a potraviny).

Pojízdná terénní poradna vznikla v rámci projektu „Společně jako doma bez násilí“. Realizátorem projektu je Jako doma o. p. s. v partnerství s In IUSTITIA, o. p. s, která poskytuje klientkám terénní poradnu.

Terénní poradna Justýna slouží ženám bez domova a ženám v tísnivé sociální situaci, které se setkaly s násilím, nebo jsou jím ohroženy. Poradna má podobu dodávky, která je uzpůsobena na poskytování poradenství v terénu. Inovativnost terénní poradny spočívá v tom, že dostaneme komplex služeb přímo ke klientkám.

Projekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů.

Terénní poradna In IUSTITIA má své pravidelné dárce: Potravinová banka Praha, Bella Bohemia a Hartman, od kterých máme zdravotnické a hygienické potřeby. Od firmy Primeros jsme získali pro své klientky prezervativy a od Kimberly-Clark, s. r. o. ženské hygienické pomůcky - tampóny.

Klientky vyhledáváme v jejich přirozeném prostředí, mohou se o nás dozvědět prostřednictvím Bezdomovin - noviny, které vydává Jako doma,
o. p. s. s naší spoluprací, o našich službách se také dozvídají prostřednictvím jiných sociálních služeb či v terénu, buď v pěším terénu či skrze mobilní poradnu.

AKTUÁLNÍ INFORMACE O NAŠÍ TERÉNNÍ PORADNĚ:

Ode dne 8. 7. 2015 pracujeme se 101 ženami, s kterými jsme byli 242 krát v kontaktu,
188 krát byly rozdány potraviny z potravinové banky, hygienické pomůcky (tampony, vložky, odličovací tampony, prezervativy, těhotenské testy) jsme rozdali v 118-ti případech.

Od 1. 3. 2015 jsme díky naší terénní poradně podpořili 15 klientek v rámci právní či sociální pomoci týkající se násilí. Celkem jsme ve prospěch těchto žen učinili 84 úkonů; doprovod, právní zastoupení, podání trestního oznámení, poskytnutí právních informací aj.

Klientky naší mobilní poradny nás v současné době zastihnou v uvedených časech a místech:

Středa 14:00 – 18:00 Hlavní nádraží (u Naděje), 18:00 – 20:30 pěší terén v ulicích Na Příkopech, Mariánské a Staroměstské náměstí, Františkánské zahrady.

Čtvrtek 13:00 – 17:00 v ulici Tusarova u Armády spásy.

Klientky nás mohou kontaktovat na bezplatné telefonní lince 800 922 922,
nebo emailem
poradna@in-ius.cz.

Datum: 19.08.2015
Zdroj: In IUSTITIA

fondnnomaly                 

Poradna Justýna

Vyplňte: ONLINE FORMULÁŘ

Zavolejte: +420 773 177 636 nebo +420 212 242 300
Napište: poradna@in-ius.cz

Byl/a jste Vy nebo někdo ve Vašem okolí napaden/a z důvodu:
- barvy pleti
- národnosti či etnické příslušnosti
- náboženského vyznání
- sexuální orientace či identity
- příslušnosti k sociální skupině?

Mělo napadení podobu:
- verbálního útoku, nadávek
- poškozování majetku
- zastrašování, vyhrožování nebo vydírání
- sexuálního útoku
- žhářského útoku
- fyzického napadení
- usmrcení?

Nebuďte se svojí zkušeností sami!


Česky / English